E-shop – doprava zdarma při nákupu nad 1.000,- Kč

Máte dotaz? Volejte

Vánoční linecké banánky

Vánoční linecké banánky
Galerie:

Vánoční linecké banánky

Vánoční linecké banánky
Doba přípravy: 30 minut

Pokud milujete linecké, vánoční banánky musíte zkusit. A pokud už je děláte, zkuste letos vyměnit klasický bílý cukr za nekalorická nebo nízkokalorická sladidla. O Vánocích každá ušetřená kalorie dobrá😉

Na vánoční linecké banánky potřebujeme:

Postup:

Nejdůležitější je PRACOVAT SE SUROVINAMI POKOJOVÉ TEPLOTY, když se budete držet tohoto pravidla, půl úspěchu je zaručen!
Nejprve si utřeme máslo s práškovým sladidlem, poté přidáme postupně oba žloutky a nakonec přimícháme prosátou mouku. Vypracujeme těsto a necháme odležet v lednici alespoň hodinu.

Těsto plníme do mlýnku s nástavcem s vlnovkou. Tvarujeme obdélníčky – banánky přibližně 3 cm dlouhé. Pečeme dozlatova při 180 °C přibližně 8 minut.

Po vychladnutí vždy jeden obdélník namažeme marmeládou a druhý k němu přilepíme. Nakonec namočíme jeden konec do čokolády a necháme zatuhnout na nepřilnavém povrchu – třeba pečícím papíře.

Tipy:

Vyzkoušejte naše další vánoční cukroví, např. tradiční Vídeňské vanilkové rohlíčky – není větší klasiky. Výborné jsou Čokoládové hvězdičky, Linecké cukroví a kdo chce něco narychlo, aby se neřeklo, doporučujeme vyzkoušet Piškotový salámek (nepečený).

Všechny naše vyzkoušené recepty najdete v kategorii Vánoční recepty!

Sdílejte recept na sociálních sítích

Facebook
Twitter
FAN Sladidla Tišice

Další recepty

Naložené ředkvičky
Naložené ředkvičky
Příprava: 60 minut
horka coko pomeranc
Horká čokoláda s vůní pomeranče
Příprava: 15 minut
Ovocný rosol ve skleničce
Ovocný rosol - pohár
Příprava: 30 minut