E-shop – doprava zdarma při nákupu nad 1.000,- Kč

Máte dotaz? Volejte

Švestková nutela

Doba přípravy: 30 minut

Milují vaše děti nutelu? A Vám se to samozřejmě vůbec nelíbí, protože výživově má tato dobrota velmi daleko do ideálu? Vyzkoušejte si připravit ovocnou verzi ze švestek – téměř samé ovoce, místo hromady cukru sladidlo přírodního původu. To je švestková nutela, dobrota, po které se budou všichni olizovat!

Potřebujeme:

Postup:

Umyté a vypeckované švestky pokrájíme, vložíme do hrnce, přidáme 1–2 lžíce vody a za občasného míchání uvaříme do měkka. Poté rozvařené švestky rozmixujme ponorným mixérem dohladka. Vedle v misce smícháme kakao s práškovým sladidlem FAN STEVIA na bázi steviol-glykosidů, přidáme do švestkové směsi a za stálého míchání necháme rozpustit. Čokoládu nalámeme na kostičky a také necháme rozpustit ve směsi. Za stálého míchání povaříme vše ještě 5 minut a přidáme rum. Nutelou plníme připravené skleničky, uzavřeme je a sterilizujeme cca 15 minut při 80 °C.

Švestková nutela se výborně hodí na palačinky, do buchet, jogurtů, a nebo jen tak na lžičku!

TIP: Švestková nutela není jediný způsob jak zpracovat švestky, inspiraci najdete i v dalších našich receptech, např. Švestkový koláč nebo Maková bublanina se švestkami.

Sdílejte recept na sociálních sítích

Facebook
Twitter
FAN Sladidla Tišice

Další recepty

MOJITO
Mojito
Příprava: 5 minut
Lipový květ
Sirup z lipového květu
Příprava: 60 minut
Čokoládová pěna s erythritolem
Čokoládová pěna
Příprava: 30 minut
Naložené ředkvičky
Naložené ředkvičky
Příprava: 60 minut