E-shop – doprava zdarma při nákupu nad 1.000,- Kč

Máte dotaz? Volejte

Piškotové minidortíky od CLARA FIT FOOD

Piškotové minidortíky od CLARA FIT FOOD
Galerie:

Piškotové minidortíky od CLARA FIT FOOD

Piškotové minidortíky od CLARA FIT FOOD
Doba přípravy: 60 minut

Je nám velkou ctí, že se nám podařilo pro Vás získat recepty na nádherné dortíčky od Klárky alias @clara_fit_food❤️. Její tvorba je zaměřená na lowcarb stravování. Její dezertíky jsou pastvou pro oči, ale nezůstává jen u očního debužírování, jsou totiž strááááášně dobré. A lehounké jako obláček.

Vyzkoušejte s námi!

Potřebujeme:

Na těsto:

Na malinový krém:

  • 100 g mascarpone
  • 100 g tvarohu v kelímku
  • dle chuti práškové sladidlo FAN BŘEZOVÝ CUKR (XYLITOL)
  • 1 vanička malin (cca 120 g)
  • kapku gelového růžového barviva

Postup:

Těsto na piškotové minidortíky:
Celá vejce a práškové sladidlo FAN BŘEZOVÝ CUKR (xylitol) šlehejte na vyšší otáčky ideálně 25 minut. Ano, je to delší proces, ale vyplatí se. Ke konci snižte otáčky a přilijte směs oleje a mandlového aroma. Lehce zašlehejte a vypněte robot. Nakonec lehce stěrkou přidejte mandlovou mouku a jedním směrem vmíchejte do směsi. Vlijte na plech, jehož dno si vyložíte pečícím papírem a pečte na 170 °C cca 40 minut.
Jakmile těsto vychladne, pomocí sklenice na šampus vykrajujte kolečka a narovnejte je na plech.

Krém:
Mascarpone a tvaroh si lehce vyšlehejte s práškovým sladidlem, přidejte propasírované maliny (aby v krému nebyly zrníčka) a kapku barviva (opravdu jen kapku, gelové barvy se nezdají, ale jsou intenzivní). Dobře rozmíchejte, aby se barvivo dokonale rozpustilo. Nechte v ledničce chvilku odpočinout.

Zdobení:
Pomocí zdobícího sáčku naneste krém na piškotové minidortíky. A pak už se Vaší fantazii meze nekladou. Můžete dozdobit sušeným nebo čerstvým červeným ovocem, nebo mletými oříšky či kapkou marmelády.

TIP: Do piškotového těsta opravdu, opravdu nepatří prášek do pečiva! Pokud dodržíte postup dlouhého šlehání, budete překvapeni, jak směs krásně nabude.

Komu se tento recept líbil, může vyzkoušet i další od CLARA FIT FOOD – Hruškový páj by CLARA FIT FOOD nebo Indiánek by CLARA FIT FOOD.

Sdílejte recept na sociálních sítích

Facebook
Twitter
FAN Sladidla Tišice

Další recepty

MOJITO
Mojito
Příprava: 5 minut
Lipový květ
Sirup z lipového květu
Příprava: 60 minut
Čokoládová pěna s erythritolem
Čokoládová pěna
Příprava: 30 minut
Naložené ředkvičky
Naložené ředkvičky
Příprava: 60 minut