E-shop – doprava zdarma při nákupu nad 1.000,- Kč

Máte dotaz? Volejte

Ovocný rosol – pohár

Galerie:

Ovocný rosol – pohár

Doba přípravy: 30 minut

Hledáte snadný dezert, který připravíte během několika desítek minut a který si můžete snadno sbalit do práce nebo dětem do školy? To může být např. ovocný rosol! S naším receptem navíc bez zbytečných cukrů a s použitím sezónního ovoce! Recept je velmi variabilní, složení si můžete upravit přesně podle svých chutí a preferencí.

Na ovocný rosol potřebujeme:

  • 700 ml čerstvě vylisované neslazené ovocné šťávy (nebo 100% nedoslazený džus)
  • 1 sáček FAN Želírovací směsi

Na krém potřebujeme:

  • 250 g měkkého tvarohu
  • 200 g smetany ke šlehání 33%
  • 1 lžička tekutého sladidla FAN STEVIA®

Dále potřebujeme:

  • piškoty nebo oblíbené sušenky (lotusky, máslové, celozrnné)
  • čerstvé nebo kompotované ovoce

Postup (pro 4-6 porcí):

Nejprve si ušleháme krém – tvaroh, smetanu ke šlehání a tekuté sladidlo FAN STEVIA® vložíme společně do nádoby a vyšleháme. Jakmile je krém připraven, uložíme ho do ledničky, a pustíme se do přípravy rosolu.

Odměřenou čerstvě vylisovanou ovocnou šťávu / 100% džus přivedeme k varu, nasypeme obsah sáčku FAN Želírovací směsi a za občasného míchání vaříme 5 minut. Odstavíme a pustíme se do vrstvení dezertu do vybraných skleniček. Rosol nesmí úplně vychladnout.

Na dno skleničky dáme piškoty nebo oblíbené, lehce rozdrcené sušenky, přes lžičku nalijeme vrstvu ovocného rosolu, pokračujeme tvarohovým krémem, na který naklademe vybrané ovoce (může být čerstvé, podušené nebo kompotované) a zakončíme vrstvou ovocného rosolu. Před podáváním necháme dobře vychladit.

TIP: Ovocný rosol můžeme lít přes lžičku, aby se dobře rozprostřel, na krém je pro změnu dobré použít zdobící sáček, pro snazší plnění skleničky.

TIP 2: Výborná kombinace je např. rosol ze 100% neslazeného pomerančového džusu a krém vylepšený strouhanou čokoládou, kterou použijeme i na dozdobení.

Sdílejte recept na sociálních sítích

Facebook
Twitter
FAN Sladidla Tišice

Další recepty

Naložené ředkvičky
Naložené ředkvičky
Příprava: 60 minut
horka coko pomeranc
Horká čokoláda s vůní pomeranče
Příprava: 15 minut
coleslaw - zeleninový salát
COLESLAW
Příprava: 60 minut