E-shop – doprava zdarma při nákupu nad 1.000,- Kč

Máte dotaz? Volejte

Mojito

Doba přípravy: 5 minut

Redukovat zbytečné cukry můžete úplně všude a to velmi jednoduše a nenásilně, i v tomto velmi dobře známe rumovém koktejlu s názvem mojito. Stačí když z receptury vyhodíte klasický třtinový cukr a vyměníte ho za náš TŘTINOVÝ CUKR SE STEVIOL-GLYKOSIDY. Stačí Vám tak jen poloviční objem sladidla, a tedy až o 50% méně cukru (při verzi vergin).

Na mojito potřebujeme (1 koktejl):

Postup:

Nejprve si pořádně omyjeme limetku a mátu. Do vysoké sklenice o objemu 0,4 l vložíme lístky máty, přidáme 1 lžíci FAN TŘTINOVÝ CUKR SE STEVIOL-GLYKOSIDY a limetku nakrájenou na kousky. Vše důkladně prohněteme ideálně speciálním nástrojem muddlerem, aby se chutě propojily a limetka pustila aroma i z kůry. Zalijeme troškou sodovky, přidáme drcený led a promícháme. Nakonec přilijeme odměřený rum a doplníme sodovkou, dozdobíme mátou a samozřejmě – plátkem čerstvé limetky. 

Tento koktejl můžete připravit i v nealkoholické verzi, stačí vynechat rum. A hned máte VIRGIN MOJITO, které si můžou dát i děti (a popíjet tak „stejný“ koktejl jako má mamka s taťkou). ​Dále pak můžete přidávat oblíbené ovoce – jahody, maliny nebo třeba mučenku. Ty děti nadchnou více než klasická mátová verze.

Sdílejte recept na sociálních sítích

Facebook
Twitter
FAN Sladidla Tišice

Další recepty

Lipový květ
Sirup z lipového květu
Příprava: 60 minut
Čokoládová pěna s erythritolem
Čokoládová pěna
Příprava: 30 minut
Naložené ředkvičky
Naložené ředkvičky
Příprava: 60 minut