E-shop – doprava zdarma při nákupu nad 1.000,- Kč

Máte dotaz? Volejte

Bezový sirup

Doba přípravy: 30 minut

Bezový sirup je nejlepší způsob jak zpracovat voňavé květy bezu. Místo kila cukru tentokrát použijte naše sladidlo. A snížíte kalorickou hodnotu o neuvěřitelných 75 %! Takovýto sirup je pak vhodný i pro low carb diety.

Na bezový sirup potřebujeme:

  • 20 ks květů černého bezu
  • 1 citron
  • 1 l vody
  • 230 g práškového sladidla FAN STARLINEA
  • 20 g kyseliny citronové

Postup:

Květy lehce opereme a necháme okapat. Dáme do nádoby, zalijeme vodou, přidáme na plátky pokrájený citron a necháme louhovat 24 hodin.
Druhý den přecedíme přes jemné sítko nebo kávový filtr, punčochu, mušelín. Přidáme práškové sladidlo FAN STARLINEA, kyselinu citronovou a povaříme 5–8 minut. Případnou pěnu sebereme.
Vzniklý bezový sirup nalijeme pomocí trychtýře do čistých sklenic a ihned zavíčkujeme. Je lepší na chvilku obrátit láhve dnem vzhůru, (např. vložením do půllitru) a necháme vychladnout.

TIP:

Připravit si můžete různé sirupy, v našich receptech najdete třeba Malinový sirup a nechybí ani jeden z nejoblíbenějších – Jahodový sirup.
A kdo nestihne očesat květy, může počkat do konce léta a připravit si bezovou marmeládu. Její recept prozatím na stránkách nemáme, ale můžete vyzkoušet jak bude chutnat – Bezinková bez cukru 200 g – STARLinea zero.

Sdílejte recept na sociálních sítích

Facebook
Twitter
FAN Sladidla Tišice

Další recepty

Naložené ředkvičky
Naložené ředkvičky
Příprava: 60 minut
horka coko pomeranc
Horká čokoláda s vůní pomeranče
Příprava: 15 minut
Ovocný rosol ve skleničce
Ovocný rosol - pohár
Příprava: 30 minut